бомбоубежище дома

Бомбосховища в квартирах та будинках. Бомбосховища. Мамад

Світ змінився і більше не буде тим самим. Загроза ракетного удару або попадання снаряда в квартиру чи будинок стане реальністю в будь-якій країні світу.

Останнім часом я часто чую про бомбосховище, яке люди у майбутньому обов’язково хочуть мати у своєму житлі. Я позначу головну помилку про бомбосховища, які в Ізраїлі називають «Мамад». Найважливіша помилка, це використання існуючих підвалів та погребів ваших будинків. Для цього є низка причин: 1. Погріб. Погріб категорично не годиться для бомбосховища! Запам’ятайте це. Погріб – це братська могила. Погріб не має ні міцності, ні стійкості. Погріб не має укріпленого виходу назовні. Вас просто завалить ґрунтом або конструкціями, що обрушилися, зверху. Єдиний уявний захист – це банально – сховатися від ворога, а також горизонтальних поразок стрілецької зброї. Але при повітряній атаці та загрозі бомбових ударів, у льох лізти не можна. Також льох не має запасного виходу або доступу до повітря.

бомбоубежище частного дома

2. Підвали приватних будинків. Підвали приватних будинків також є небезпечними. Якщо підвали побудовані із збірних конструкцій, наприклад пустотілих плит перекриття та фундаментних блоків ФБС, це також братська могила. Такі підвали не мають стійкості і при обваленні конструкцій зверху також обрушаться. Зверніть увагу, що плита спирається на стіни фундаментів на 80-120 мм! І кріпляться між собою прутиками арматури! Блоки ФБС – стіни фундаментів – підвалів слабо стійкі до дотичних обрушень. Краще справи з монолітними підвалами. Але не живіть себе ілюзіями – для захисту від бомбового чи ракетного удару монолітні підвали не врятують. І для бомбосховища вони не годяться. Товщина стін та перекриття підвалу має бути не менше 500 мм, а армування має бути мінімум потрійним. Має бути другий вихід і доступ повітря, води.

3. Квартири З квартирами справи набагато гірші. Щодо панельних будинків, рік тому з мене всі сміялися, коли я на форумі попереджав — панельний будинок це картковий будиночок, це набір важких бетонних плит, які тримаються між собою на зварних швах, котрі ще й корозіюють з часом. Такий будинок складається навіть під час вибуху газової суміші в квартирі, а від удару не те що бомби, а будь-якого снаряда – пошкоджується одразу величезна частина будинку. У монолітно каркасних будинків із захистом від ударів снарядами справа трохи краща. але ключове слово тут – небагато. Монолітний у цих будинках – каркас, а решта – заповнення це газобетон, цегла, керамічний блок і так далі. Заповнення стін – це 90% усієї площі стін, враховуючи вікна. Тому стільки рекомендацій — ховатись у коридорах — десь у середині між зовнішніми стінами.

Що ми пропонуємо. Ми пропонуємо влаштування наземних бомбосховищ для всіх типів приватних будинків або квартир.

Або підземних бомбосховищ, але із ними є головна проблема.

Підземний бомбосховищ повинен бути винесений за периметр будинку, щоб під час обвалення вас не завалило зверху, або мати другий вихід за переділ плями приватного будинку. Якщо у вас є кошти на будівництво такого бомбосховища — ми з радістю його побудуємо.

Ми пропонуємо піти шляхом влаштування бомбосховищ в кімнатах, які давно використовує Ізраїль.

Це не стосується будівництва нових будинків, де роль бомбосховища можуть виконувати кімнати, які будуть спеціально запроектовані.

У існуючих будинках або квартирах можна виділити невелику кімнату і спорудити в ній бомбосховища із сталевих листів, укріплених сталевими прокатними профілями для жорсткості. У такій кімнаті стінки можуть бути подвійними за сейфовим типом для надання стін жорсткості, міцності, а головне – пожежостійкості. Така кімната витримає ракетну атаку. Стіни можна обробити звичайним матеріалом – плиткою, ГКЛ із фарбуванням і так далі. Людина, яка не знає, що кімната укріплена сталевими конструкціями, візуально не визначить це. Єдине, що видаватиме цю кімнату – це двері. Але захисні двері можна використовувати для щоденної експлуатації. Обов’язковим буде влаштування вентиляції для даної кімнати.

T041

Share Button

Напишіть відгук