РЕКОНСТРУКЦИЯ ДОМА. ОБРУШЕНИЕ ДОМА — СПОЛЗАНИЕ ФУНДАМЕНТА

Реконструкція будинку. Обвалення будинку – сповзання фундаменту

обрушение 2

Відповідаю на найпопулярніше запитання від Замовників: “Навіщо мені геологія? Он сусід без геології збудував фундамент, збудував будинок і вартує ж”.

І справді, навіщо потрібна геологія для проектування фундаменту? Можна і на око збудувати. У цьому питанні можна й далі піти – навіщо тоді вам взагалі фундамент, якщо ви уявлення не маєте, куди ви його спираєте?

1. Геологічні дослідження насправді потрібні для економії ваших грошей. Розуміючи характеристики ґрунтів, я оптимізую конструкції фундаменту, а не чаклую на кавовій гущі та перестраховуюсь “на око”.

2. Дурням іноді щастить. Але не сподівайтесь, що пощастить саме вам. Ґрунти неоднорідні і часто геологія підносить сюрпризи. Часто після моїх умовлянь замовити геологію, дослідження показують результати, за яких планована конструкція “на око” призвела б до катастрофічних наслідків для будинку в майбутньому.

3. Нових ділянок стає дедалі менше. Часто під призначення ділянок на будівництво відводять колишні поля, заболочені місцевості та інші, непризначені спочатку, території будівництва. Ставтеся до вибору фундаментів серйозно. Все частіше при реконструкції будинку до нас звертаються з проблемами укладання фундаментів та пошкодженнями будинків. Пам’ятайте, що процеси руйнувань і просадок – розтягнуті в часі та наслідки недбалого ставлення до будівництва наступають не відразу – це довгі, але безповоротні зміни.

4. У прикладі нижче – реконструкція вже не допоможе.

Тут ми бачимо приклад економії та катастрофи в майбутньому, яка обернулася жахом та болем Замовникам. Сотні тисяч доларів – зруйновані невірним вибором фундаментів, а точніше – взагалі будь-яким вибором. Як можна заощадити 500 доларів на геології та бездумно будувати на око, без геології? Так, десяток людей пронесе і будинок стоятиме. Я часто чую саме такі закиди. В одного з десяти з’являться тріщини. А в когось – ось так ось зруйнується будинок і, можливо, життя.

обрушение 3

 

Данную статью я буду использовать, как наглядное пособие для будущих скептиков: вы ещё сомневаетесь, что вам нужна геология?

Замечу, что здесь мы уже никак и ничем не поможем. наши услуги по реконструкции домов в данном случае бессильны. Этот дом – только под снос.

Share Button

Напишіть відгук